Hale magazynowe - Częstochowa - Śląsk - Łódzkie
 

Hale magazynowe

Hale magazynowe to konstrukcje, które nie posiadają stałego, utartego i jedynego słusznego schematu i projektu, którego należy trzymać się kurczowo. Ich charakter jest zmienny, a to, jak powinny wyglądać zależy od specyfikacji i charakterystyki firmy, która z nich będzie korzystała. Ważne zatem, by ich projekt miał charakter indywidualny i był optymalnie dopasowany do potrzeb konkretnego klienta. Właśnie taką zasadą kierujemy się w naszej codziennej pracy.

Indywidualizm oferty
To, co wyróżnia naszą firmę w zakresie usług dotyczących projektów na hale magazynowe, to indywidualne przygotowanie schematu, oryginalne dopasowanie zaplanowania konstrukcyjnego i przestrzennego, a także uwzględnienie wymiarów, które będą odpowiadały zapotrzebowanie w konkretnej sytuacji. Nasze projekty stanowią realizację potrzeb klienta i są dostosowane do jego wymogów. Zanim zaczniemy pracować nad projektem lub przedstawimy gotową propozycję z katalogu dotychczas wykonanych hal magazynowych, przeprowadzamy dokładny wywiad z klientem. Zbieramy wszelkie możliwe dane dotyczące planowanego wykorzystania hali, parametrów jakie powinny one spełniać, wymiarów, które będą odpowiadały potrzebom klienta oraz innych ważnych oczekiwań. Dopiero szczegółowo przeprowadzony wywiad stanowi dane do analizy na podstawie, której rozpoczynamy prace nad projektem, tak, by w pełni odpowiadał on oczekiwaniom i potrzebom klienta.

Wymiary konstrukcyjne
Wymiary hali to najważniejszy parametr, który należy wziąć pod uwagę. Powinien być on odpowiednio dopasowany do rodzaju prac, jakie będą prowadzone wewnątrz hali oraz specyfiki działalności danej firmy. Konstrukcje muszą uwzględniać zarówno poziome użytkowanie przestrzeni, jak i pionowe. Firma Kapitan pomoże podjąć decyzję dotyczącą tego, jakie wymiary dana hala magazynowa powinna posiadać. Nasza propozycja będzie podyktowana zarówno rodzajem towaru, który będzie składowany, jak i formami prowadzonych wewnątrz prac. Dostosowujemy projekty zarówno pod kątem pojazdów, które poruszają się po hali, jak i np. koniecznością wysokiego składowania towaru i oczekiwaniom dotyczącym wysokości regałów magazynowych. W przypadku wymagań wysokościowych, zdecydowanie najczęściej stosuje się hale sięgające trzydziestu sześciu metrów wysokości, które mogą mieć dowolną długość. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Firma Kapitan nie narzuca żadnych ograniczeń. Wymiary możemy dostosować do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Popularne rodzaje konstrukcji
Jedną z najbardziej popularnych konstrukcji jest hala magazynowa wykonana na bazie dwuteownika gorącowalcowanego bez lub ze stalowym ściągiem, który można zastosować pomiędzy wiązarami. Rozwiązanie takie jest praktyczne i bardzo ekonomiczne. Idealnie nadaje się do zastosowania przy prostych konstrukcjach, o szerokościach sięgających do trzydziestu metrów. W przypadku bardziej szerszych rozwiązań, można zastosować nieco inną technologię. Polecamy konstrukcję opartą o rozwiązanie krzyżowe. W przypadku chęci uzyskania wyjątkowo efektywnego wykorzystania i zagospodarowania przestrzeni, polecamy konstrukcje wykonane z ramy pełnościennej z dwuteownika, bez ściągu i podpór. Tego typu hale magazynowe umożliwiają zarówno wysokie składowanie, jak i swobodne przemieszczanie się między regałami dzięki braku wewnętrznych podpór.

Popularne typy obudowy
Wśród najbardziej popularnych typów stosowanej obudowy na hale magazynowe należy wymienić: płyty warstwowe lub blachy trapezowe. Te pierwsze wykonuje się z płyty warstwowej, która uzupełniona jest poliuretanem oraz dodatkowo płyty z wypełnieniem z wełny mineralnej. Obudowa jest atrakcyjna wizualnie, a jednocześnie zapewnia idealne wręcz warunki termoizolacyjne. Obudowy z blachy trapezowej są tańszym rozwiązaniem. Stosuje się je głównie tam, gdzie nie jest wymagana termoizolacja.

Wykończenia
Wykonujemy także szereg prac wykończeniowych, których zadaniem jest uatrakcyjnienie wyglądu oraz zapewnienie hali wytrzymałości i trwałości. To przede wszystkim estetyczne malowanie. Wykorzystujemy farby poliuretanowe i epoksydowe, które są tanie, a jednocześnie posiadają właściwości antykorozyjne. Polecamy także dodatkowe zabezpieczenie przed korozją w postaci ocynkowania ogniowego lub zastosowania farby cynkowej. Możliwe jest także zabezpieczenie konstrukcji przed pożarem przez użycie farby ognioodpornej. Stosujemy jedynie bramy i drzwi najlepszych producentów. Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty i wszystkich usług, jakie wykonujemy. Zapraszamy do rozmowy z naszym pracownikiem.

 

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA

doradzamy - projektujemy - tworzymy - montujemy
 
Kapitan. Beata Kapitan
ul.Główna 77 , Rybna
42-231 Cykarzew Stary
Tel. 794 399 794,
691 975418,
691 975 419